Ringaudai.eu / Ringaudai / Lankytinos vietos

Lankytinos vietos

"Alužė"

Gausiausia Lietuvoje alaus skardinių iš įvairių pasaulio šalių kolekcija.

Joje - 4150 skirtingų skardinių iš 75 šalių : 38 Europos, 17 Azijos, 10 Amerikos, 7 Afrikos ir 3 Okeanijos.

I pasaulinio karo aukų kapai

1914 m. vokiečiams puolant I fortą, jo prieigose žuvo daug karių – 1183. Jie palaidoti Armaniškių kaime, netoli Via Baltica bendruose kapuose. Gražus gojelis yra istorinis paminklas, dažnai lankomas moksleivių, keliautojų, atvažiuoja net vokiečių delegacijos pagerbti savo žuvusių tautiečių.

Jono Vaidelio sodyba

Tarp Kamšos miško ir Kaunas – Šakiai plento įsiterpusi nedidelė sodyba – tai gamtininkų J. Vaidelio ir jo žmonos Janinos išpuoselėtas gamtos kampelis.

Kamšos botaninis – zoologinis draustinis

Jis užima 318 ha plotą ir tęsiasi nuo I forto iki Kačerginės miško. Jame labai įvairi fauna ir flora, yra retų augalų augavietės: miškinių česnakų, paprastųjų gebenių ir kt. Gyvena 66 paukščių rūšys, trys retos: lelis, pelėdos, suopis.

Karvelių ąžuolas

Kaimo gyventojas A. Bieliauskas prieš keletą metų pasakojo, jog ąžuolas taip pavadintas, nes jame perėdavę karveliai. 

Kauno tvirtovės I fortas

Jis pastatytas caro laikais: 1888 – 1889 m; rekonstruotas 1893 m. ir 1908 m. Jo paskirtis buvo dengti nuo vokiečių Kauno tvirtovę iš vakarų pusės. Tačiau per I pasaulinį karą jis menkai atliko savo funkciją, buvo greitai paimtas.

Obelynės parkas

T. Ivanausko sukurtas gamtos kampelis, užimantis 7 ha plotą, čia jo pasistatytas namas – muziejus, iškastas tvenkinys. Auga apie 100 obelų veislių, 50 – kriaušių, daug slyvų, trešnių, gėlių – 300 rūšių ir formų augalų bei krūmų, 60 spygliuočių. Parkas yra 1958 m. įsteigto Kamšos botaninio – zoologinio draustinio teritorijoje ir laikomas respublikinės reikšmės istoriniu paminklu.

Pyplių piliakalnis ir kaimas

Jis yra prie Nemuno, prie Kačerginės miško, tarp dviejų daubų. Teritorija užima pusę hektaro. Šlaitai siekia (nuo Nemuno vandens lygio) apie 30 m. Į piliakalnio viršūnę veda laipteliai. Nuo jo galima pasigėrėti Nemuno vaizdais, Raudondvario bažnyčios bokštais.

Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčia ir kapinės

Senovėje čia buvo dvaras, kurio liekanų išlikę iki šių dienų: gražus tvenkinys, šimtamečių liepų alėja už bažnyčios. Prieš kelis dešimtmečius dabartinės klebonijos vietoje dar stovėjo didelis aukštu stogu tvartas, sumūrytas iš raudonų plytų.

Virbališkių piliakalnis

Jį galima pasiekti važiuojant Kauno – Šakių plentu, ties Virbališkių gyvenviete pasukus į kairę. Jis stūkso Dievogalos ir Viešupio upelių santakoje.

Renginių kalendorius

‹‹ Birželis ››
Pr An Tr Kt Pn Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Apklausos

Ar pageidautumėte, kad priemiestinis autobusas Kaunas-Ežerėlis (Nr.157) važiuotų per Ringaudus (Gėlių ir Jurginų gatvėmis)?

Rezultatai