Ringaudai.eu / Bendruomenė / Klausiate - atsakome / Gyventojai skundžiasi, kad Tabariškių kapinėse duobės kasimo paslaugos yra labai brangios 700 Lt. Kas turį teisę suteikti Tabariškių kapinėse laidojimui duobės iškasimo paslaugas?

Gyventojai skundžiasi, kad Tabariškių kapinėse duobės kasimo paslaugos yra labai brangios 700 Lt. Kas turį teisę suteikti Tabariškių kapinėse laidojimui duobės iškasimo paslaugas?

Klausia: Ringaudų gyventoja.
Atsako: Viktoras Petravičius, Ringaudų seniūnas

Šias paslaugas atlikti turi teisę visos  įmonės ar asmenys, kuriems Valstybinė mokesčių inspekcija yra suteikusi licenziją. Asmenys atliekantys kasimo darbus turi turėti saugumo technikos pažymėjimus. Seniūnija nenustato įkainių už duobės iškasimą. Gyventojai turi teisę patys pasirinkti paslaugos teikėjus ir susitarti dėl kainos.

Redakcijos komentaras. Pasidomėjome, daugelis laidojimo paslaugas teikiančių firmų gali atlikti duobės kasimo paslaugas, gyventojui tereikia kreiptis į juos ir turėti leidimą laidoti, kurį išduoda seniūnas. Kaip informavo laidojimo firmos „Klepsidra“ atstovas duobės iškasimas Kauno miesto kapinėse kainuoja 550 Lt. Už panašią kainą šią paslaugą gali atlikti ir kitos firmos. Kauno rajono kapinėse už duobės iškasimą mokamą  nuo 200 iki  300 Lt. Nuo šių metų vidurio Kauno rajono savivaldybės administracijos reikalaujama, kad seniūnai griežčiau tikrintu, kad šias paslaugas atliekantys asmenys turėtu  licenzijas ir saugumo technikos pažymėjimus.

Gyventojams kapuose duobę gali iškasti ne tik laidojimo paslaugas suteikiančios firmos bet  ir privatūs asmenys. Pasiteiravome Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, asmenys norintys verstis tokia veikla gali įsigyti verslo liudijimą, kuris metams asmeniui kainuotu 132 L. Papildomai dar reikėtu kiekvieną mėnesį sumokėti sveikatos draudimo mokestį po 72 Lt. ir Sodros draudimo mokestį po 180 Lt. Saugumo technikos pažymėjimą galima įsigyti įmonėse išklausius kursus, kurie kainuotu nuo 200 iki 350 Lt.

Visas įmones ar asmenis siūlančius teikti mūsų bendruomenei paslaugas mielai reklamuosime šioje interneto svetainėje.

Diskusija šiuo klausimu vyksta forume

Renginių kalendorius

‹‹ Balandis ››
Pr An Tr Kt Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Apklausos

Ar pageidautumėte, kad priemiestinis autobusas Kaunas-Ežerėlis (Nr.157) važiuotų per Ringaudus (Gėlių ir Jurginų gatvėmis)?

Rezultatai