Ringaudai.eu / Naujienos / Tado Makūno dailės darbų parodos pristatymas Ringaudų bibliotekoje

Tado Makūno dailės darbų parodos pristatymas Ringaudų bibliotekoje

Tado Makūno dailės darbų parodos pristatymas Ringaudų bibliotekoje

Penktadienį, spalio 25 dieną, Ringaudų bibliotekoje vyko graži meno šventė: gausus būrys gyventojų, dailininko šeimos narių, svečių, mokytojų, meno mylėtojų susirinko į liaudies dailininko ringaudiškio Tado Makūno tapybos darbų parodos pristatymą. Jaunasis kūrėjas jau keleri matai tobulinasi Piliuonos tautodailės studijoje, dalyvauja parodose rajone, Kauno mieste, Lietuvoje, užsienyje (Suomijoje, Lenkijoje).

Ringaudų bibliotekoje eksponuojami pastarųjų metų nedidelio formato tapybos darbai. Žiūrovams patiko juose savaip pavaizduotos pažįstamos Raudondvario, Lampėdžių, Tabariškių, Altoniškių, Piliuonos, Žemaitkiemio ir kitos vietovės. Sodrus natūralių spalvų koloritas nenustelbia lyriškumo, kuris ypač ryškus paveiksluose „Altoniškių piliakalnis“, „Natiurmortas“ ir kituose. Įprastas primityvumo požymis juose sieja su tradicine liaudies tapyba. Svarbiausias paveikslų požymis – lietuviška dvasia, meilė gimtajai žemei, siekimas įžvelgti grožį kasdienybėje, išreikšti širdyje rusenančią ugnelę. Sveikintojai dailininkui dovanojo ne tik gėlių, bet ir tuščių drobių, kad jas užpildytų jo teptukas, kad ta ugnelė vis degtų. Visa tai įžvelgė ir kalbėjusieji: Piliuonos tautodailės studijos vadovė Regina Juodžbalienė, LR Seimo narė Raminta Popovienė, muziejininkė Daiva Rukšienė, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Stančiauskienė , Ringaudų pradinės mokyklos dierektorė Aldona Čibirienė, SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro direktorė Lina Marozaitė , buvę Tado mokytojai ir kiti dalyviai. Šventišką nuotaiką kūrė jaunasis akordeonistas Lukas Kepežėnas ir Ringaudų kultūros centro folkloro ansamblis „Ringauda“  (vadovas Mintautas Pečiulis) pasipuošę spalvingais tautiniais rūbais atliko  liaudiškas dainas.

Vaizduojamam menui nelengva skintis kelią į šiuolaikinio žmogaus dvasią. Ringaudų biblioteka (vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė), kurioje buvo organizuota Tado Makūno dailės darbų paroda, atlieka kilnų darbą kaip ir dauguma Kauno miesto, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir kitos Lietuvos bibliotekos – kloja estetinio lavinimo kelius, telkia, skatina savo aplinkos įvairių meno šakų kūrėjus, supažindinant gyventojus su jų pasiekimais. Ringaudų biblioteka turi geras sąlygas ir patirtį organizuojant parodas, pristatymus ir kitus renginius. Bibliotekoje buvo organizuotos parodos; tai dailininko Valentino Varno, Olego Karavajevo Dailės studijos kūrybos darbų parodos, Arūno Dagilio, Raseinių tautodailininkų sąjungos narės Elvyros Vaištakienės, dailininkės keramikės Irenos Petravičienės  - Gedutytės,  Ričardo Zizo fotografijos darbų paroda ir kt.

Antanas Dagilis

Nuotraukos iš pristatymo


Komentarai

kokie darbo pasiulymai

Renginių kalendorius

‹‹ Liepa ››
Pr An Tr Kt Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Apklausos

Ar pageidautumėte, kad priemiestinis autobusas Kaunas-Ežerėlis (Nr.157) važiuotų per Ringaudus (Gėlių ir Jurginų gatvėmis)?

Rezultatai