Ringaudai.eu / Naujienos / Kompiuteriukai vaikams

Kompiuteriukai vaikams

Kompiuteriukai vaikams

“Kompiuteriukai vaikams” iniciatyvos tikslas – beveik 27 tūkst. šalies penktokų aprūpinti mikrovaldikliais „BBC Micro:bit”. Povilas Poderskis, „Kompiuteriukai vaikams” vadovas, teigia, kad visų pirma tai stiprus impulsas, skatinantis Lietuvos vaikus pradėti domėtis technologijomis. Siekiant, kad iniciatyva būtų sėkminga ir turėtų ilgalaikį poveikį, jai reikia masiškumo. Todėl norima, kad kuo daugiau žmonių, verslo ir kitų organizacijų prisidėtų prie šio projekto, o talentas technologijų srityje taptų įprastas bei pripažįstamas ne ką mažiau nei meno ar sporto gabumai.

Šiuo metu lėšų yra surinkta kiek daugiau nei pusei Lietuvos penktokų, o kompiuteriukų dalinimas jau vyksta pilnai padengtiems rajonams. Vis tik, vis dar didelė dalis savivaldybių turi surinkusios tik iki 10 proc. reikiamų lėšų. Ypatingai svarbu, kad kompiuteriukus gautų kiekvienas šalies vaikas nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar tėvų finansinės padėties. Kompiuteriukai.lt interneto svetainėje pateikti duomenys rodo, kuriose šalies savivaldybėse kompiuteriukų trūksta labiausiai.”

Vizija: "Lietuva - geriausių IT talentų šalis pasaulyje”.

Tikslas: šiais metais padovanoti po micro:bit mikrokompiuterį kiekvienam penktokui, t.y. 26.500 vaikų.

Taip paskatinsime vaikus domėtis technologijomis ir padovanoti Lietuvai dovaną modernios valstybės šimtmečio proga, kuri paruoštų mus ir ateinantiems šimtui metų.

Priemonės: Micro:bit yra paprasta, pigi (12 EUR už vienetą) priemonė, padedanti greitai pradėti programuoti. BBC vykdytas projektas Didžiojoje Britanijoje pernai pradėjo iniciatyvą išdalinti 1 mln. kompiuteriukų vaikams, o Singapūro vyriausybė balandį paskelbė dovanosianti 100.000 micro:bitų, siekdama įgalinti ateities Steve Jobs'us.

Daugiau info http://www.kompiuteriukai.lt/


Komentarai

Renginių kalendorius

‹‹ Rugsėjis ››
Pr An Tr Kt Pn Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Apklausos

Ar pageidautumėte, kad priemiestinis autobusas Kaunas-Ežerėlis (Nr.157) važiuotų per Ringaudus (Gėlių ir Jurginų gatvėmis)?

Rezultatai