Ringaudai.eu / Naujienos / DĖL TRIUKŠMĄ MAŽINANČIOS SIENELĖS

DĖL TRIUKŠMĄ MAŽINANČIOS SIENELĖS, AKADEMIJOS IR RINGAUDŲ GYVENVIETĖSE

DĖL TRIUKŠMĄ MAŽINANČIOS SIENELĖS

Lietuvos Respublikos Seimo nariui K. Bacvinkai,

Kauno rajono Merui V. Makūnui,

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriui E. Skrodeniui,

PRAŠYMAS

DĖL TRIUKŠMĄ MAŽINANČIOS SIENELĖS, AKADEMIJOS IR RINGAUDŲ GYVENVIETĖSE, KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖJE, PASTATYMO

Pastaraisiais metais ženkliai padidėjus automobilių srautui Akademijos ir Ringaudų gyvenvietėse, Kauno rajone, gyventojai kenčia nuo didelio triukšmo ir išmetamų kenksmingų dujų. Tai patvirtina 2017 m. VšĮ Kelių ir transporto tyrimo instituto parengti 2016 m. situacijos pagrindinių kelių aplinkos strateginiai triukšmo žemėlapiai. Akademijos miestelis (2801gyventojų) bei Ringaudų gyvenvietė (3240 gyventojų) atsiduria šalia dviejų virš 3 mln. automobilių srauto pravažiuojančių kelių: A5 magistralinio kelio Kaunas – Marijampolė - Suvalkai ir Nr. 140 krašto kelio Kaunas – Zapyškis – Šakiai. Didėjantį automobilių triukšmą, jų srautą ir taršą sukelia sparti Kauno rajono plėtra bei kasmet didėjantis automobilių srautas nukreiptas į Akademijos miestelio gyvenvietėje įsikūrusius Aleksandro Stulginskio Universitetą, gimnaziją, vaikų darželį, sveikatos centrą.Minėti keliai kerta Ringaudų gyvenvietę, kurioje paskutiniu laiku vyksta didelė plėtra ir gyventojų skaičius pastoviai auga.  Triukšmas siekia viršnormines ribas, tai turi neigiamų pasekmių Akademijoje ir Ringauduose gyvenančių žmonių gerovei.

Kreipiamės į Jūs prašydami pastatyti triūkšmą mažinančias užtvaras ir taip apsaugoti Akademijos miestelio ir Ringaudų gyvenvietės gyventojus nuo pravažiuojančių gausių transporto priemonių triukšmo bei jų išmetamų dujų taršos sukeliamo neigiamo poveikio.

Gautas atsakymas iš Kauno rajono mero V.Makūno

Gautas atsakymas iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos

Triukšmo sienelės

Renginių kalendorius

‹‹ Liepa ››
Pr An Tr Kt Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Apklausos

Ar pageidautumėte, kad priemiestinis autobusas Kaunas-Ežerėlis (Nr.157) važiuotų per Ringaudus (Gėlių ir Jurginų gatvėmis)?

Rezultatai