Ringaudai.eu / Naujienos / Pašventintas kryžius tremties aukoms atminti Tabariškėse

Pašventintas kryžius tremties aukoms atminti Tabariškėse

Pašventintas kryžius tremties aukoms atminti Tabariškėse

Simboliškai birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, Tabariškėse iškilmingai pašventintas atnaujintas kryžius Sibiro kankinių aukai atminti. 1941 metų Sovietų Sąjungos represinės struktūros tądien pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Per keletą dienų į gyvulinius vagonus buvo sugrūsta ir išvežta tūkstančiai šviesiausių Lietuvos žmonių. Trėmimai neaplenkė ir šio krašto.

Kryžiai – istorijos įvykių liudininkai. Daugiau nei prieš 20 metų kunigo Petro Dumbliausko iniciatyva Tabariškių kapinaitėse buvo pastatyti trys kryžiai tremties aukoms atminti. Juos sukūrė Juozas Voronavičius ir Arvydas Petkus. Ši vieta neužmiršta ir lankoma. Bendruomenės narė Adelė Kaniauskienė ne vienerius metus kruopščiai puoselėjo šią vietą. Mūsų bendruomenė čia susiburia tautai atmintinomis datomis: tradiciškai čia minime Gedulo ir vilties, Juodojo kaspino dieną.
 Vykdant bendrą Kauno rajono savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos projektą „Senųjų kryžių atstatymas“, vietoj trijų pastatytas tautodailininko Adolfo Teresiaus atnaujintas kryžius. Tai jau trečioji seniūnija, kurioje vykdomas minėtas projektas. Kauno rajone dar bus atnaujinti keturi kryžiai ir bendruomenės jaunimui padovanotos naujos krepšinio lentos ir kamuoliai.

Gedulo ir vilties dienos minėjime ir atstatyto kryžiaus šventinimo ceremonijoje dalyvavo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Tarybos nariai Kazimieras Masilionis, Antanas Nesteckis, Algirdas Žandaras, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė, Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas, gausius būrys seniūnijos bendruomenės.

Per tylias kapinaites pleveno liūdnos folkloro ansamblio „Ringauda“ atliekamos tremtinių dainos, gyvuosius liudininkus į anas dienas grąžino iš garsiakalbių nuskambėję traukinio ratų bildesys, viltingai plaukė birbynės melodija, Linos Dapkutės bei Gintarės Daugėlaitės skaitomos eilės.

„Prisimindami didžias netektis, greta Gedulo iškeliame Viltį – nes žiaurioje tremties tragedijoje išryškėjo ir didis tremtinių paliktas liudijimas: iškilūs artimo ir Tėvynės meilės, pasiaukojimo ir solidarumo pavyzdžiai. Viltis, išnešiota per visą okupacijos laikotarpį, leido tikėti, kad nei prievarta, nei žlugdymas nesunaikins aktyvios, veržlios, tautos idealams ir žmogiškumo principams ištikimos Lietuvos“, - sakė Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas.

Atnaujintą kryžių, kurį tautinėmis juostomis apjuosė vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Ringutis“ ansamblio narės, pašventino Tabariškių parapijos klebonas kunigas Rimantas Baltrušaitis. Pasak klebono, dažnam lietuviui Sibire silpstant vilčiai telikdavo viena – priglusti prie kryžiaus ir pasisemti stiprybės.

Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas pasidžiaugė, kad galėjo prisidėti prie gražios iniciatyvos - atnaujinti laiko apgadintą kryžių tremties aukoms atminti Tabariškėse. Kai tik bendruomenė apsispręs, federacija įvykdys ir kitą projekto punktą – pasirūpins jaunimu, mėgstančiu žaisti krepšinį.

Nuotraukos iš renginio


Komentarai

Renginių kalendorius

‹‹ Rugpjūtis ››
Pr An Tr Kt Pn Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Šiandien

Apklausos

Ar pageidautumėte, kad priemiestinis autobusas Kaunas-Ežerėlis (Nr.157) važiuotų per Ringaudus (Gėlių ir Jurginų gatvėmis)?

Rezultatai