Ringaudai.eu / Naujienos / Knygos „Ražiškių kaimas“ pristatymas Ringaudų bibliotekoje

Knygos „Ražiškių kaimas“ pristatymas Ringaudų bibliotekoje

Knygos „Ražiškių kaimas“ pristatymas Ringaudų bibliotekoje

Lapkričio 20 d. Ringaudų bibliotekoje vyko Valentinos Tamošiūnienės atsiminimų knygos „Ražiškių kaimas“ pristatymas. Šią knygą ji skyrė savo brangiajai kantriajai Mamai. Į renginį atvyko knygos autorė Valentina  Tamošiūnienė ir jos sesuo Tamara Karmazinaitė - Naujokienė. 1941 m. liepos 27 d. Kauno IX forto kameroje gimusi Valentina Tamošiūnienė pasidalijo skausmingais šeimos išgyvenimais XXI amžiaus išvakarėse. „Kai kam galbūt tai bus panašu ne į realaus gyvenimo puslapius, o į sakmę, ar lakios vaizduotės kūrėjo romaną... Nepasakoti šios gyvenimo istorijos visai? Negaliu. Jaučiu, kad Laikas į savo užmaršties vandenis gali nuskandinti visus šio gyvenimo įvykius, datas, vardus ir pavardes... Todėl tebūnie tai.” /Anūkė Vaida/

 

Visus, susirinkusius į popietę, pasveikino Ringaudų pradinės mokyklos Pop choras (vadovė Daiva Sinkevičienė).

 

O kas gi sieja Ražiškių kaimą, Tabariškių kaimą, Tabariškių mokyklą? Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė trumpai papasakojo apie Tabariškių mokyklos istoriją. Ji prasidėjo nuo tada, kai Juozui Dovydaičiui (brolis Pranas Dovydaitis (1886- 1942) - Vasario 16 tosios akto signataras) prireikė leisti į mokyklą sūnų Vytautą. Tada naujai pastatytoje troboje ir įsikūrė Tabariškių pradžios mokykla. Atsiminimų ištraukas iš Rimanto Dovydaičio (Juozo Dovydaičio sūnaus) skaitė Urtė Dovydaitytė ir mokytojo Aleksandro Ražausko proanūkė Rusnė Vaičiulytė. Renginyje dalyvavo ir Rimantas Dovydaitis.

 

Mokykla augo, tapo vidurine, vėliau aštuonmete. Ir tada prie mokytojų kolektyvo prisijungė Tamara Karmazinaitė. Apie jos pirmuosius žingsnius Tabariškių mokykloje papasakojo mokytoja Zita Dovydaitienė. Ji prisiminė Tamarą labai draugišką, linksmą jaunutę mokytoją. Jos kartu šėliojo, bėgiojo su jaunimu  į šokius. Niekas net neįtarė, kokia praeitis slegia jos širdį, kokią dalią likimas skyrė jų Mamai,  Jelizavetai Karmazinai, gimusiai Kursko srityje, Rusijoje.

 

Ištraukas iš Valentinos  (jai labiau patinka, kai ją vadina Aldute) Tamošiūnienės knygos skaitė Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos gimnazistai (mokytoja Zita Laužikaitė). Mokytoja Zita Laužikaitė taip pat dirbo Tabariškių mokykloje. Renginio dalyviai klausėsi ištraukų iš knygos ir buvo taip sunku sulaikyti ašaras, kurios griaužė gerklę. Ar gali žmogus iškęsti tiek išbandymų?

 

„Lyg ir visą Tavo gyvenimėlį kaip rožančiaus karoliukus suvėriau ant vieno siūlo. Nelygūs jie. Randuoti. Kai kuriuos palietus net sudrebi nuo skausmo, kai kurie džiaugsmu ir ramybe spindi“ /Anūkė Vaida /

Nuotraukos iš renginio

Vilija Mitkuvienė

Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė


Komentarai

Renginių kalendorius

‹‹ Liepa ››
Pr An Tr Kt Pn Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Apklausos

Ar pageidautumėte, kad priemiestinis autobusas Kaunas-Ežerėlis (Nr.157) važiuotų per Ringaudus (Gėlių ir Jurginų gatvėmis)?

Rezultatai